Hesap Oluştur

Bilgilerinizi mi Unuttunuz?

KORSAVAŞ TÜRKİYE GAZİLERİ DERNEĞİ

Derneğimizin Yönetimi, Faaliyetleri ve Amaçlarını Özetleyecek Olursak;

HAKKIMIZDA (izmir temsilciliği basın açıklaması):

KORSAVAŞ ( KORE'DE SAVAŞANLAR KIBRIS VE GÜNEYDOĞU KAHRAMANLARI DERNEĞİ )

Ancak, KORSAVAŞ DERNEĞİ TÜRK HALKI TARAFINDAN DERGİMİZİN ADINI İÇEREN KORSAVAŞ TÜRKİYE GAZİLERİ DERNEĞİ olarak bilinmektedir...

 Korsavaş Türkiye Gazileri Derneği Son 5 Yıldır Ankara Merkezli Tüm Türkiye'deki Gazi, Gazi Ailesi Ve Şehit Ailelerine Hizmet Veren Bir Dernek Olup, ilk Defa Bir İlde Temsilcilik Açmaya Karar Vermiş, Bu Da Güzel İzmir'imize Nasip Olmuştur.

Derneğimizin İzmir Temsilciliği Başta İzmir Ve Civarı Olmak Üzere, Ankara Merkezin Yükünü Paylaşarak Tüm Türkiye'ye Hizmet Vermektedir. Derneğimiz Asker-Sivil Ayırımı Yapmadan, Devletimizden Şehitlik-Gazilik Unvanı Almış Tüm Vatandaşlarımız Ve Birinci Derece Aile Fertleri İçin Çalışmaktadır. Dernek Çalışanlarımız Mesai Mefhumu Gözetmeksizin 7/24 Esasına Göre, Gazilerimiz Ve Şehit Ailelerimizden Gelecek Talep Ve Sıkıntıları Çözüme Kavuşturmak İçin Telefon Başında Beklemektedir. İzmir Temsilciliği Kapıları Tüm Vatandaşlarımıza Sonuna Kadar Açıktır, Bekliyoruz.

Ayrıca ülkemizde meydana gelen Soma felaketiyle ilgili olarak, felaketin ilk gününde yaptığımız açıklamada belirttiğimiz üzere, Soma da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza devletimiz tarafından her ne kadar şehitlik ünvanı verilmemiş olsa da, derneğimiz bu vatandaşları ve ailelerini ŞEHİTLİK kapsamına almış ve veritabanına kaydetmiştir.

Türkiye Gaziler Derneği Olarak Büyük Gurur Duyduğumuz Ve Bizi Diğer Derneklerden Ayıran Bir Özelliğimiz Var; Bizlerin, Hizmet Verdiğimiz Gaziler Ve Ya Şehit Ailelerinden Hiç Bir Şekilde Aidat Alma Talebimiz Olmamaktadır. Derneğimizin Bu Hizmetleri Verebilmesindeki Tek Gelir Kaynağı, Kendi Yayıncılığı Adı Altında Çıkarttığı Türkiye Gazileri Dergisinin Yıllık Abonelik Bedeli Üzerinden Elde Ettiği Gelirdir. Başka Hiç Bir Gelir Kaynağımız Mevcut Değildir. Dergimizin Halen Aktif 6000 Civarı Abonesi Mevcut Olup, Aynı Zamanda Ülkemizin En Ücra Köşesindeki Askerimizin Eline Ulaşacak Şekilde Baskısı Yapılmaktadır Ve Birinci Sınıf Kalitededir.

Korsavaş Türkiye Gazileri Derneği İzmir Temsilciliği Olarak, Başta Sayın İzmir Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İzmir İline Bağlı Tüm İlçe Kaymakamlarımız Ve Belediye Başkanlarımıza, Tüm Kurumsal Ve Bireysel Vatandaşlarımıza, Değerli Basın Mensuplarına, Bizlere Maddi-Manevi Desteklerini Esirgemedikleri İçin Gazi Ve Şehit Ailelerimiz Adına Şükranlarımızı Sunarız.

Bizler Tüm Maddi-Manevi Zorluklara Rağmen Azimle Başarılarımızı Arttırarak Hedeflerimize Koşma Kararlılığımızı Asla Kaybetmeyeceğiz. Çünkü Çalışmalarımızı Yürütürken Aziz Milletimiz Nezdinde, Şehit Ailesi Ve Gazilerimizin Onurlu Ayrıcalıklarının Olduğunu Gözlemlemek Bizleri Motive Etmekte, Güç Vermektedir.

Korsavaş Türkiye Gazileri Derneği İzmir Temsilciliği Olarak Bizlere Destek Vermek İsteyen Tüm Kurumsal Ve Bireysel Vatandaşlarımızın İletişim Sayfasından Bizlere Ulaşmalarını, Ayrıca Tüm Gazi, Gazi Ailesi Ve Şehit Ailelerimizin Onurla Ve Gururla İhtiyaçlarını Ve Taleplerini İletmelerini İstiyoruz.

Korsavaş Derneği 2009 yılı Şubat ayında Kore ve Kıbrıs gazilerinin bir araya gelmesi ile Mithat Paşa Cad.No:11/7 Sıhhiye/ANKARA adresinde kuruldu. Kurulduğu günden beri üyelerinden aidat almadan sadece Türkiye Gazileri adlı üç ayda bir yayınladığı derginin abonelik ve reklam gelirleri ile ayakta kalmaya çalışarak, aynı zamanda ihtiyaç sahibi ve zor durumda olan gazi ve ailelerine maddi ve ayni yardımlarda bulundu. Halen Genel Başkanlığını Dz.Ulş.İşl.Müh. Ertuğrul ERDOĞAN’ın yürüttüğü derneğin Genel Koordinatörlüğünü E.Top.Albay Sedat CAN yapmaktadır. İzmir Temsilciliği E.Kd.Binbaşı Orkan ÖZBEK yönetiminde Karşıyaka ilçesinde GAZİLERİMİZE destek faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye Gazileri dergisi abonelik işlemleri KORSAV Yayıncılık tarafından tüm yurt genelinde yürütülmektedir.

Dernek Yönetim Kurulu:

Genel Başkan Yardımcısı             : Kıbrıs gazisi Özcan ALTUNEL
Genel Sekreter                                  : Kıbrıs gazisi Durmuş YAĞCI
Sayman ve Muhasip Üye               : Kıbrıs gazisi Murat TÜRKMEN
Yönetim Kurulu Üyesi                   : Kıbrıs gazisi Mesut KOFALAK

Dernek Denetim Kurulu:
Denetim Kurulu Başkanı              : Kıbrıs gazisi Murat ARIKAN
Denetim Kurulu Bşk.Yrd.             : Kıbrıs gazisi Necdet ÖZKAN

DERNEK TEŞKİLATI:

Dz.Ulş.İşl.Müh. ERTUĞRUL ERDOĞAN (YÖN.KRL.BŞK.)

E.Albay SEDAT CAN (GN.KOORDİNATÖR)

E.Kd.Binbaşı Orkan ÖZBEK (İZMİR TEMSİLCİSİ)

Mehmet ÖZMEN (ERGENE TEMSİLCİSİ)

Mustafa ÇAYIR (MURATLI TEMSİLCİSİ)

ALİ FERHAT SİNCER (DERNEK GÖNÜLLÜSÜ)

VE YURT DIŞI,YURT İÇİ BİZLERE GÖNÜL VEREN HERKES...

 

BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERMİSİNİZ?

KORSAVAŞ TÜRKİYE GAZİLER DERNEĞİ Halkla İlişkiler departmanımız için, derneğimiz bünyesinde çalışacak personel alımı yapılacaktır.

TOP